RAYBOW XE

Aparat RAYBOW XE łączy najwyższą moc mobilnego aparatu RTG, (w najmocniejszej wersji 50 kW), z kompaktową budową. Jest najwęższym, niskim i o niewielkiej długości aparatem, wśród innych przewoźnych aparatów akumulatorowych. Wyrafinowane układy napędowe pozwalają swobodnie sterować aparatem jedną ręką, bez udziału siły.

Aparat występuje w dwóch wersjach i w wielu konfiguracjach. Wersje to STANDARD i ADVANCED. Wersja ADVANCED posiada dodatkowy ekran dotykowy, na płycie przedniej kolimatora, przy lampie RTG. Dowiedz się więcej.

Aparat jest bardzo ergonomiczny w zakresie ruchu aparatu, jak i w pozycjonowaniu względem pacjenta. Głowica z lampą RTG ma wiele stopni swobody. Uchwyty przy lampie uzbrojone są w przyciski umożliwiające precyzyjne pozycjonowanie aparatu od strony kolimatora. W pozycjonowaniu pomagają promienie laserów pozwalające precyzyjnie ustawiać odległość ogniskową SID. Niezależne zespoły akumulatorów zasilają generator umożliwiając wykonanie 800 ekspozycji oraz silniki napędowe wystarczając na 25 km jazdy. Aparat jest wyposażony w konsolę z ekranem dotykowym obsługującą oprogramowanie akwizycyjne obrazów z detektora cyfrowego. Listwa świetlna LED na głowicy kolorami światła sygnalizuje bieżący status aparatu.

Zintegrowana stacja akwizycyjna wyposażona jest w interfejs użytkownika z ekranem dotykowym 19”. Wyrafinowane oprogramowanie pozwala zawiadywać parametrami ekspozycyjnymi, systemem przetwarzania obrazu i ich integracją z informacjami zaciągniętymi z sieci szpitalnej oraz archiwizacją i przesyłaniem danych obrazowych, informacji o pacjencie, rodzaju badania i dawce. Dostępny jest wybór trzech wielkości detektorów.

Aparat ma szereg zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do aparatu i detektorów, wyposażony jest także w systemy antykolizyjne.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z prezentacją nowości.

Zobacz również

najbardziej wszechstronne i ergonomiczne
w swojej klasie

 • CLISIS Evolution

  Radiografia i radioskopia - uniwersalny aparat RTG ze stołem telekomando
  zobacz więcej
  CLISIS Evolution - Medix
 • KALOS

  Radiografia - innowacyjny aparat
  z lampą RTG na kolumnie sufitowej
  zobacz więcej
  KALOS - Medix
 • Giotto CLASS

  Mammografia - nowoczesny system mammograficzny
  zobacz więcej
  Giotto CLASS - Medix

Zapisz się na newsletter